Senioři odpromovali. Na jaře je čekají další přednášky

TŘINEC 160 posluchačů univerzity třetího věku včera převzalo diplomy. Tradičním ceremoniálem v Kulturním domě Trisia vyvrcholil už osmý běh tohoto oblíbeného alternativního vzdělávání, které magistrát pořádá ve spolupráci s Ostravskou univerzitou.

Senioři mají za sebou čtyři semestry plné zajímavých přednášek. „Posluchači si vyslechli například přednášky na téma zdraví, ale nechyběly ani cestovatelské expedice do vzdálených zemí včetně ochutnávek a názorných ukázek. S mimořádně velkým zájmem se setkaly mj. přednášky na téma poruchy paměti, hlas a jak o něj pečovat, chrápání, postavení žen v indické společnosti nebo Rwanda – země tisíců kopců a úsměvů,“ přiblížila průběh studia Iveta Stoszková z třinecké radnice, která univerzitu třetího věku v Třinci organizačně zajišťuje.

V Třinci má univerzita třetího věku již dlouhou tradici. První přednášky se konaly už před 16 léty. O tento způsob vzdělávání je ze strany starší generace z Třince i širokého okolí stále nebývalý zájem. Celkově za celou dobu fungování univerzity třetího věku absolvovalo studium už přes tisíc seniorů a jejich řady se budou dále rozšiřovat.

„Mám dobrou zprávu pro všechny zájemce o studium. Domluvili jsme se s rektorem Ostravské univerzity, že jedeme dál a na jaře otevřeme už devátý běh. Jsme rádi, že je u nás tolik aktivních seniorů, kteří mají chuť se vzdělávat. Velmi si vážím nadstandardní spolupráce s Ostravskou univerzitou a děkuji rektorovi Janu Latovi, že tomuto vzdělávání v Třinci tak fandí,“ uvedla primátorka Třince Věra Palkovská.

Podle všech předpokladů by měl být další běh univerzity zahájen na jaře příštího roku.

„Ostravská univerzita je hrdá na to, že může být partnerem tohoto projektu. Velmi oceňujeme podmínky, které vedení Třince jak seniorům, tak i našim pedagogům poskytuje. Těšíme se na další ročník,“ dodal rektor OU Jan Lata.

Komentáře