Obchvat se otevírá v úterý, prozatím v polovičním profilu

TŘINEC Poslední chybějící část obchvatu Třince, která odvede veškerou tranzitní dopravu z hustě zastavěného území obcí Hnojník, Střítež a Ropice, bude řidičům k dispozici od úterního odpoledne.

Veškerá doprava na otevřené v úterý 28. března od 14 hod. poslední části obchvatu Třince prozatím povede v jednom jízdním pruhu pro každý směr (1+1). Ke zprovoznění stavby v plném profilu (2+2) dojde letos v srpnu.

Poslední část obchvatu, jehož stavba slavnostně začala v listopadu 2019, je dlouhá 5,4 km a čítá 88 stavebních objektů. Mostů je dohromady 15: na silnici pět, nad silnici tři a na ostatních komunikacích sedm. Jejich celková délka je 1 811 metrů. Stavba, jejímž zhotovitelem je Eurovia CS, Strabag, si dle smlouvy vyžádala 2 145 mil. korun bez DPH.

Otevřením trasy Třanovice – Nebory dojde k definitivnímu propojení dálnice D48 se Slovenskem a zároveň se uleví občanům obcí situovaným na původní silnici I/68. Přes obce Hnojník a Střítež projíždělo každý den více než 11 tisíc automobilů. Společně se zvýšením kvality života občanů dojde také k zajištění vyšší bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Vizualizaci stavby najdete zde.

TZ

Komentáře