Hop do řeky! V Olze se smočilo 24 otužilců

VENDRYNĚ Svlékli se do plavek a na několik minut vlezli do studené řeky. Třetího ročníku akce Smočení se v Olze podporující projekt Adopce pro budoucnost se zúčastnilo 24 otužilců. Vloni jich bylo třináct, o rok dříve šest.  

Přestože v sobotu vysvitlo sluníčko a teplota vzduchu se pohybovala zhruba kolem osmi stupňů, vlézt do ledové Olzy poblíž silničního mostu u Zobavy chtělo kuráž. Lidí dorazilo přes padesát, do vody jich na několik minut vešlo čtyřiadvacet. Na sobě měli plavky, boty a čepice. Jeden pán si pochutnával na nanuku. „Původně jsem měl v plánu vzít celý nanukový dort,“ zahlásil a spolu s ostatními se ponořil do studené vody. Někteří otužilci si dokonce pár minut zaplavali proti proudu.

Smočení se v Olze pořádáme v únoru, ale letos nám to z různých důvodů vyšlo až listopad. Čtvrtý ročník plánujeme v únoru,“ prozradil jeden z organizátorů akce David Janik a dodal: „Se známými chodíme do sauny. Jednou jsme si u piva řekli, že v zimě vlezeme do Olzy a tak jsme od slov přešli k činům.

Výtěžek z akce, šest a půl tisíce korun, putoval na konto projektu Adopce pro budoucnost. „S Pavlou Golasowskou a Markem Krausem ve spolupráci se Slezskou diakonií podporujeme dvanáct dětí ze sociálně slabších rodin na Třinecku,“ poinformoval Janik.

Roman

Komentáře