Třinec ruší kromě kina všechny červencové kulturní akce

TŘINEC Multižánrový festival Třinecké kulturní léto (TKL) a celoměstská hra pro děti Prázdniny v 3nci se v červenci ruší. Důvodem je mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje, které v našem okrese omezuje kvůli šíření koronaviru počet účastníků hromadných akcí na 100 osob a nařizuje další pravidla. Červencové akce v Třinci se proto ruší nebo překládají na srpen.

Je nám to moc líto, ale po pečlivém zvážení všech okolností jsme se společně se všemi organizátory dohodli, že červencové akce v rámci Třineckého kulturního léta přesuneme na srpen a akce v rámci Prázdnin v 3nci zrušíme v červenci úplně. Pokud to situace dovolí a vývoj bude příznivý, můžeme se těšit na kulturně šťavnatý srpen – uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Nařízení krajské hygienické stanice se dotkne i akcí v rámci Prázdnin v 3nci, které budou v červenci zrušeny úplně. – Velmi nás to mrzí. Měli jsme pro děti na červenec přichystaný pestrý program, ale respektujeme nastalou situaci. Věříme, že si děti o to více užijí srpnové akce. Sledujte náš web a facebook, kde budeme aktuálně informovat o všech změnách – uvedla hlavní organizátorka Prázdnin v3nci Romana Ševečková z odboru školství, kultury a tělovýchovy třinecké radnice. Akce v rámci Prázdnin v 3nci by tedy letos mohly odstartovat až v pondělí 3. 8. 2020.

Mimořádná opatření se dotknou také oblíbených Večerníčků naživo, které o prázdninách v třineckém lesoparku organizuje Knihovna Třinec. – První Večerníček naživo 7. 7. se neuskuteční a u těch následujících se budeme rozhodovat podle situace a aktuálních možností knihovny – uvedl Jan Delong z Knihovny Třinec.

Z plánovaných červencových letních akcí zůstane zachováno letní kino kromě úvodní projekce v pátek 3. 7. 2020. V tento den se rovněž neuskuteční open-air koncert kapely Biograph, který kino uvede v náhradním termínu. Zájemci se ale mohou těšit na všech 16 projekcí s on-line přenosy z karlovarského filmového festivalu Tady Vary.Jsme připraveni dodržet všechna nařízená pravidla, proto promítáme dál. Kvůli nim však zatím není v naší moci vrátit se k oblíbeným projekcím v rámci cyklů Kino senior a Dámská jízda – dodala ředitelka kina Kosmos Regina Szpyrcová.

Komentáře