V Jablunkově schválili rozpočet. Opozice pro něj ruku nezvedla

JABLUNKOV Rozpočet mají už i v Jablunkově. Opozice pro něj, až na jednu výjimku, nehlasovala. Neprošel totiž jednáním finančního výboru.

Důvod byl jednoduchý – na svém ustavujícím zasedání zastupitelstvo sice zřídilo finanční výbor a také vybralo jeho předsedu Tomáše Hanzlíka, ale už nezvolilo členy výboru, protože opozice nebyla schopna ze svých řad nikoho delegovat. Koalice jí totiž neoznámila, že se na prvním jednání zastupitelstva výbor bude sestavovat.

Takže návrh rozpočtu projednala pouze rada, ve které jsou jenom zastupitelé vládnoucí koalice. Opozici nevadily zásadní položky v rozpočtu, velké investiční projekty. Diskuze se strhla nad položkami týkajícími se dotací na kulturu a pro sportovní kluby. Zastupitelé se dohadovali také, zda mají přidat dobrovolným hasičům na mzdy. Nejednalo se o vysoké částky, proto také na zastupitelstvu zaznělo, že změny půjde realizovat během roku tzv. rozpočtovým opatřením.

Nakonec rozpočet prošel beze změn. Jablunkov si naplánoval výdaje ve výši 199 707 tisíc korun a příjmy ve výši  193 877 tisíc korun.

Zastupitelstvo také zvolilo členy finančního výboru, ve kterém budou pracovat: Ing. Petr Gemroth, Mgr. Magda Kluzová, Jan Gomola, Marek Niedoba, Ing. Lech Niedoba, Marek Przepiora.

Komentáře