Ovace ve stoje v bystřickém MUZ-ICu

BYSTŘICE Efektní propojení hudebních stylů klasiky, rocku a moderny nabídl koncert, který se konal v bystřickém kinosále. Ten byl zaplněný do posledního místa. Posluchačům se představilo hudební uskupení The Cello Boys. Při závěrečném přídavku se pak pánové dočkali potlesku ve stoje.

The CELLO Boys vznikolo v roce 2016. Mají za sebou řadu vystoupení nejen v České republice, ale i v zahraničí. Vystupují na mnoha akcích, jako jsou koncerty, plesy, festivaly. Pravidelně také pořádají své vlastní koncerty v různých divadlech nebo industriálních či jiných netypických prostorech.

Interpretují hudbu „klasickou“, pop, rock, ale i moderní. Do jejich repertoáru se tedy řadí jak J. S. Bach, J. Haydn, M. Doležil nebo D. Vrchoslav, tak vlastní virtuózní úpravy těch nejznámějších písní kapel jako například Nirvana, AC/DC, U2, Europe, Iron Maiden nebo také známých interpretů a DJ´s mezi které patří M. Jackson, L. Fonsi, Avicii a další.

The CELLO Boys to jsou tři mladí muži – dva violoncellisté a bubeník.

„Repertoár i preciznost muzikantů osloví náročného diváka stejně, jako širokou veřejnost. Koncert The Cello Boys byl skvělý a užili si ho všichni. Diváci, muzikanti i my, díky reakcím, bouřlivým, nekončícím potleskům, i ve stoje. Věkový rozptyl posluchačů byl 10-92 let a všichni vydrželi až do posledního tónu,“ zhodnotila akci Irena Ondraszek.

„Takových koncertů bychom snesli více. Vypadá to až k neuvěření, co všechno se dá zahrát na tak klasický nástroj, jakým je čelo,“ shodli se nadšení návštěvníci.

 

Komentáře