Proč se starostka těší do práce

TŘINEC Starostka Palkovská se teď těší do práce. Chodbu v třetím patře třinecké radnice, kde má svojí kancelář, totiž zdobí piktoriální fotografie dvojice fotografů Jiřího Jurzykowského a Josefa Frydrycha.

„Víte, jak já se teď těším do práce, že zase uvidím něco pěkného, jakmile tady vstoupím,“ svěřila se fotografům během vernisáže.

Ta se konala v pondělí v ranních hodinách, před zasedáním Rady města Třince. Proto také na ní nechyběli třinečtí radní. Přijel ale i starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

„Jsem rád, že naši chlapi z Jablunkova můžou tady vystavovat. Dělají pro nás první poslední, když máme nějaký koncert, tak ho nafotí a ještě pořád to umí dělat za „děkuji“. Takže teď jim já děkuji za to, že opět zviditelnili trochu Jablunkov. Pan Frydrych s panem Jurzykowským jsou příkladem toho, že by měl Třinec i Jablunkov spolupracovat,“ pochvaloval si starosta Hamrozi, který nazval Třinec větším bratrem Jablunkova.

Jiří Jurzykowski a Josef Frydrych používají ve svých dílech jako jediní v ČR netradiční fotografický směr zvaný moderní piktorialismus. Je to fotografický směr, který se objevil už před rokem 1890 a jeho základy spočívají v malbě a grafice. V piktoriální tvorbě šlo hlavně o měkké, malebné, snové podání motivů.

Prodejní výstavu piktoriálních fotografií bude možné na třinecké radnici zhlédnout do 27. března letošního roku.

Halina

Komentáře