TŘINEC Už příští rok na jaře by měla v Třinci stát nová tělocvična. Městská rada rozhodla o tom, která firma ji postaví.

Nová tělocvična vznikne v prostoru mezi Základní školou Gustawa Przeczka a Jubilejní Masarykovou ZŠ v Třinci. Stavět ji bude firma HOCHTIEF CZ.

V místech budoucí tělocvičny probíhají už od podzimu loňského roku přípravné práce. Udělala se tam přeložka horkovodu, proběhla demolice skladovacího objektu, vybudovaly se také nové přístupové chodníky. Nová tělocvična by měla sloužit jak žákům polské ZŠ Gustawa Przeczka, tak žákům sousední Jubilejní Masarykovy základní školy.

„Těšíme se na ni všichni. V současné době naše škola disponuje pouze malou tělocvičnou, navíc s nízkými stropy, která žákům neposkytuje dostatečné zázemí,“ uvedla ředitelka polské základní školy Anna Ježová.

V nové budově bude také menší zrcadlový sál, který žáci využijí například při rytmice nebo tanci. Projekt pamatuje i na učitele tělocviku, kteří zde budou mít své kabinety, a nezbytnou součástí budovy bude i sociální zařízení včetně sprch. Tělocvična bude vybavena také např. elektronickou tabulí a výsuvnou tribunou. Stavba tělocvičny vyjde zhruba na 68 milionů korun bez DPH.

 

 

 

Komentáře