V mosteckém skiareálu lyžaři bojovali o nejlepší umístění

MOSTY U JABLUNKOVA Skvělá atmosféra, obrovské nasazení malých sportovců, fandící doprovod – tak bychom mohli popsat  sobotní lyžařské klání, které se odehrálo v mosteckém areálu. Konal se tam 23. ročník Beskydské lyže.

Hlavním pořadatelem akce byla Obec Mosty u Jablunkova. Závody jsou určeny pro žáky základních škol jablunkovského regionu.

„Vloni jsme závody poprvé zorganizovali v sobotu, setkalo se to s pozitivní odezvou, hlavně u rodičů, kteří si nemuseli brát v práci volno a mohli jít své ratolesti podpořit a vytvořit tak skvělou sportovní atmosféru. I přes nepřízeň počasí jsme byli schopni připravit nejen sjezdové trasy, ale i běžecké,“ sdělil místostarosta Mostů u Jablunkova Martin Procházka.

Boj o nejlepší umístění se odehrával nejen na sjezdových a běžeckých tratích s tím, že běžecký okruh museli organizátoři přesunout na Studeničné. I přes nepříliš příznivé podmínky celé závody proběhly hladce bez větších zádrhelů.

I letos všichni účastníci obdrželi hezký a praktický dárek – čelenku.

Dlouhou chvíli před vyhlášením výsledků krátil nejen rodičům, ale dětem koncert skupiny Izabel z Českého Těšína.

Celkovým vítězem se již podruhé stala Základní škola H.Sienkiewicze s polským vyučovacím jazykem z Jablunkova.

„I když lyžování je individuální sport, vyhlásit nejlepší družstvo považuji za dobrý nápad. Jednak to motivuje školy, aby přihlásili větší počet žáků a také posiluje týmového ducha – o nejlepší umístění bojuji nejen za sebe, ale za školu. Je to skvělý pocit držet již podruhé tuto nádhernou trofej – velkou lyži. Poděkování patří především rodičům, kteří vedou své ratolesti ke sportu, po práci nesedí u televize, ale jedou s dětmi na sjezdové lyže či běžky aneo absolvují různé zdokonalovací kurzy. Bez nich bychom tuto trofej nevyhráli,“ konstatovala učitelka z vítězné školy Renata Staszowska.

„Věřím, že v příštím roce závody budou ještě lepší, že přijde ještě víc rodičů, aby s dětmi strávili skvělé dopoledne na čerstvém vzduchu,“ dodal závěrem Martin Procházka.

Oficiální výsledky Beskydská lyže 2020 – Běžky

Oficiální výsledky Beskydská lyže 2020 – Obří slalom

Oficiální výsledky Beskydská lyže 2020 – Snowboard

Oficiální výsledky Beskydská lyže 2020 – Putovní pohár školy

 

Komentáře