V Nemocnici Třinec dostanete jídlo na novém tabletovém systému

TŘINEC Investice do nového systému na podávání jídla v Nemocnici Třinec si vyžádala téměř 12 milionů korun. Ten starý sloužil v nemocnici zhruba 50 let.

Přes deset milionů na investici dal Moravskoslezský kraj. Zbývající část pokryla nemocnice z vlastních zdrojů.

„Nerezové transportní nádobí bylo nahrazeno porcelánem, transportní tablety dostaly nový tvar, který izotermicky uzavře každý prolis ve spodním dílu tabletu a přesune se do přepravního vozíku – finesy. Tyto finesy jsou rozvezeny na jednotlivá oddělení. Stejně jednoduše je svezeno použité nádobí přímo zpět do kuchyně, kde se pomocí mycího stroje vše důkladně umyje a vydezinfikuje. Nádobí je tak připraveno k dalšímu použití,“ popisuje tisková mluvčí nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Součástí obnovy jsou i vyhřívané pojízdné vozíky na talíře, skladovací a regálové vozíky, koše na nádobí a transportní přepravní vozíky – finesy. Tunelový mycí stroj na nádobí a tablety je navržen v souladu s požadavkem na množství a dobu mytí.
„Zbývající část kuchyně prošla rekonstrukcí v minulých letech. Renomé kuchyně kazila pouze úroveň transportního nádobí pro pacienty. Tato obnova je vlastně takovou třešničkou na dortu. Celý stravovací úsek nyní působí moderním vzhledem a vysokou úrovní technologie,“ dodala vedoucí stravovacího úseku Libuše Tomášová.
V Nemocnici Třinec připravují denně zhruba 850 obědů.

Komentáře