Akce na víkend

REGION O víkendu by mělo sice pršet, ale my máme pro vás několik nápadů, jak si pátek, sobotu a neděli užit. 

Setkání semínkoven

Ještě dnes v 16 hodin začíná v Jablunkovském centru kultury a informací v Jablunkově Setkání semínkoven. Na programu je přednáška a povídání se zajímavými lidmi. V 16.30 začne promítání filmu „Ohrožená semínka“. A samozřejmě bude i čas na naplnění semínkovny na novou sezónu.

Ve znamení kopřivy

Pokud vás ekologická a etnografická tématika zajímá, určitě si nenechte ujít přednášku „Kopřiva. Plevel, který šatil“ v Písku. V sobotu v 16 hodin  v Hasičské zbrojnici v Písku bude na toto téma přednášet Václav Michalička. Přednášku pořádá spolek Koliba.

Má vlast

V Trisii dnes večer bude hrát Janáčková filharmonie Ostrava. V roce stého výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků zazní na koncertě symbolicky Smetanova Má vlast. Začátek v 18 hodin, ještě jsou volné lístky.

Na bicykli k susedom
Máme něco i pro sportovce. První ročník cyklistických závodů „Na bicykli k susedom“ se uskuteční tuto sobotu na Hrčavě od 9:30 hod do 16:30 hod. Návštěvníci se mohou těšit na zábavný doprovodný program. Registrace probíhá zde http://www.o-range.cz/cyklo/. Na tomto webu se také dozvíte bližší informace o akci.

Świętowanie niepodległości w Cieszynie

Już dziś rozpoczynają się główne obchody 100-lecia Niepodległości. Natomiast dla szerokiej publiczności przeznaczone są zwłaszcza sobotnie i niedzielne obchody. W niedzielę na Rynku w Cieszynie będą występować zespoły z Zaolzia. Na scenie zobaczyć będzie można m.in.  „Rozmarynek”, „Dziecka ze Stonawy”, „Trzanowice”, „Suszan”, „Bystrzycę”, „Olzę”, „Błędowice”, kapele „Bukoń” i „Bez miana”, wędryńskich „Gimnastów”, zespół wokalny „TA Grupa”. Po koncercie przewidziano wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych. Wieczorem zagra zespół Ampli Fire.

Koncert w Wędryni

W niedzielę o godz. 16 w ramach przeglądem pieśni chóralnej „Trojok Śląski“ odbędzie się  w kościele pw. św. Katarzyny w Wędryni koncert pieśni sakralnej.

Komentáře