NÁVSÍ Šipkařský klub Aligators Návsí uspořádal dobročinný turnaj v šipkách, jehož výtěžek ve výši 60 tisíc korun věnoval nevidomé holčičce Sáře z Košařisk.

S myšlenkou uspořádání dobročinného turnaje v šipkách přišel předseda klubu Pavel Szkandera. „Dlouho jsem přemýšlel o kombinaci zábavy pro všechny milovníky šipek, a zároveň akci, která může podpořit někoho, kdo to potřebuje,“ uvedl Pavel Szkandera, předseda klubu a hrající kapitán Aligators A Návsí. A tak 1. června dopoledne probíhal turnaj dvojic, v němž se o vítězství utkalo 21 párů, do odpoledního turnaje se přihlásilo 58 jednotlivců z řad neregistrovaných hráčů a také šipkařů z první, druhé a třetí ligy.

Díky podpoře sponzorů, kteří nám poskytli věcné dary, jsme mohli ocenit nejen první čtyři místa v každé kategorií, ale také vyhodnotit nejlépe umístěnou ženu turnaje, nejlépe umístěného amatéra turnaje, nejvyšší zavření turnaje a tak dále,“ dodal předseda klubu.

Mezi jednotlivci vyhrál člen domácího družstva Aligators A Návsí, Adam Gawlas, druhý se umístil Josef Mesiarik (Dragons Jablunkov), a třetí domácí Tomáš Boruta (Aligators A Návsí). První místo v turnaji dvojic vyhrál rovněž domácí tým ve složení Pavel Rychlík a Adam Gawlas (Aligators A Návsí), druzí skončili Josef Mesiarik a Tomáš Dobřanský (Dragons Jablunkov), a třetí místo obsadili Martin Stadtherr a Miroslav Gosť (Majáček Karviná).

Hráče přišla povzbudit i sedmiletá Sára, které byla diagnostikována vrozená vada zrakového nervu a nenávratně poškozená sítnice obou očí, tzn. vrozená úplná slepota. Sárinka chodí do první třídy základní školy v Košařiskách, a společně s asistentkou pedagoga zvládá výuku bez problému. Sára miluje hudbu, a proto také navštěvuje hodiny klavíru a zpěvu. Rodiče by rádi její vzdělávání ve škole a na hodinách klavíru co nejlépe zjednodušili speciálními pomůckami pro nevidomé, které jsou v mnoha případech extrémně drahé.

Šek v hodnotě 60.000 Kč a dárečky předali Sárince zástupci Aligators. Peníze poslouží především na pořízení počítače se speciálním softwarem.

Jsme moc rádi, že výtěžek z turnaje dosáhl takové částky. Chceme poděkovat obci Návsi za dotaci z rozpočtu města, dále sponzorům, kteří darovali věcné ceny pro hráče, a všem lidem, kteří přispěli finanční částkou na tento dobrý účel. Rovněž chceme vyjádřit poděkování všem hráčům, kteří přileji z celého Moravskoslezského kraje, a podpořili svou účasti účel turnaje. Vlna solidarity, laskavosti a dobroty lidí, s kterou jsme se díky turnaji setkali, nás velmi mile překvapila,“ řekl Szkandera.

Hráčům šipek klubu Aligators Návsí začala sezonní přestávka, která je především přípravou na nadcházející sezónu 2019/2020 jež začne v září, a to na 2. ligu pro tým Aligators A, a na 3. ligu pro tým Aligators B. Zázemí pro pravidelné tréninky, které probíhají ve středy v 17:00, a zápasy, kterou mohou probíhat v pátky a neděle, mají Aligátoři v Restauraci U Mrózka.

Sáru podporuje Rock Café Southock.

Komentáře