Co s vánočním stromkem?

REGION Blíží se svátek Tří králů, kdy lidé většinou odstrojují vánoční stromky. Co pak s nimi? 

Máte už více jehličí pod vánočním stromkem, než na stromku? V neděli bude svátek Tří králů, tedy čas, kdy některé domácnosti odstrojují vánoční stromky. I když někde ještě stromky zůstávají ustrojené až do Hromnic.

Když stromek odstrojíte, můžete si z něj udělat kvedlačku (aby dobře padla do ruky, využijte raději horní část stromku). Její délka by měla být cca 30 cm. Odstraňte kůru, usušte a pak ještě jemně vyhlaďte smirkovým papírem.

Pak můžete stromek zkompostovat. Stačí jej nařezat na malé části a hodit do kompostu. Někteří ještě používají větve, pokud na nich zůstalo jehličí, na dokrytí rostlin citlivých na mráz. Kmen můžete nařezat na polínka.

A když bydlíte ve městě, kde nemáte krb ani kompost? Třinec každoročně provádí svoz vánočních stromků. „Svoz vánočních stromků z bytových domů bude prováděn v pondělky od nádob na komunální odpad. Vánoční stromky můžete odevzdat rovněž na kompostárně firmy Nehlsen Třinec na Tyrské. Stromky budou rozdrceny na štěpku, která je dále používána při výrobě kompostu,“ vysvětluje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

 

Komentáře