Novoroční požehnání získal Třinec už podesáté, poprvé jako statutární město

TŘINEC Už podesáté navštívili primátorku Věru Palkovskou u příležitosti Nového roku zástupci církví, které působí na území Třince. Podesáté také požehnali společně městu. 

Bohužel na schůzce chyběl katolický farář František Vrubel, který se omluvil ze zdravotních důvodů. Na schůzce se nejenom modlilo. Přítomní společně zhodnotili uplynulý rok a během setkání také probírali možnosti spolupráce v letošním roce.

„Záleží nám společně na tom, aby byl Třinec město, které má rádo lidi a je přívětivé rodinám, dětem, seniorům a potřebným. Cením si toho, jak v našem městě funguje vzájemná spolupráce mezi církvemi a vedením města, protože máme řadu společných aktuálních témat, o kterých můžeme společně hovořit a spolupracovat na nich. V letošním roce budeme i nadále klást důraz na odpovědnost, chceme více vtáhnout do veřejného dění mladé lidi a zapojit je do spolupráce. Důležitým tématem dnešní doby je také umět rozpoznat pravdu od lži,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

Novoroční setkání oceňují také sami představitelé církví. „Jelikož letos oslavíme 30 let svobody, přemýšleli jsme především o tom, jak svobodu docenit a jak v ní nejlépe žít. Nenaplánovali jsme žádné velkolepé akce, spíše jsme zmiňovali drobné krůčky, o které můžeme usilovat, aby Třinec byl městem, kde žijí lidé, kteří si svobody váží, kteří i v tom současném chaosu nerezignují na pravdu a kteří se staví k životu i ke společnosti odpovědně,“ dodal pastor třineckého sboru Slezské církve evangelické a. v. Michal Klus.

Komentáře