Hasiči vyjížděli loni k více než 22 tisícům událostí

REGION K 22 096 událostem vyjížděli loni hasiči v Moravskoslezském kraji. Z toho bylo 14 157 tisíc mimořádných událostí, jejichž likvidace nesnese žádný odklad.

Zhruba polovinu z nich tvoří technické havárie. „Na nárůstu počtu technických havárií se podepisuje v posledních letech výrazné zvýšení počtu výjezdů ke spadlým a nebezpečným stromům. Loni sice nebyl překonán rekord z roku 2017, kdy jich bylo téměř téměř 2400, ale i tak přesáhl tisíc výjezdů,“ vysvětluje Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK.

Loni vyjížděli moravskoslezští hasiči celkem ke 2029 požárům (v roce 2017 k
1825 požárům, v roce 2016 k 1889 požárům). „Kraji se loni „vyhnuly“ požáry s velkými škodami, jako např. v roce 2017 Karnola v Krnově či o rok dříve dřevěný kostel v Třinci-Gutech,“ dodává Kůdela.

Při požárech bylo loni v Moravskoslezském kraji usmrceno celkem 10 osob, z toho 7 osob v přímé souvislosti s požárem. Zraněno bylo loni u požárů celkem 137 osob, z toho v přímé souvislosti s požárem 88. Hasiči loni při požárech zachránili celkem 173 osob, dalších 834 se jim podařilo evakuovat.

Loni hasiči v Moravskoslezském kraji vyjeli zhruba k 1900 nehodám. Mezi neemergentními událostmi hasiči i loni nejčastěji neakutně otvírali uzavřené prostory, hlavně vchodové dveře bytů, a likvidovali bodavý hmyz. Na neemergentních událostech se podílelo např. také čištění komunikací, protlačování zanesených kanalizací, ořezávání dřevin a další neakutní technické pomoci, včetně asistencí hasičů u sportovních a kulturních událostí.

 

Komentáře