Hejtman Vondrák se ptal, kterým směrem by se měl ubírat kraj

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TŘINEC Dnes odpoledne se v třinecké knihovně hovořilo o budoucnosti Moravskoslezského kraje. Přijel hejtman Ivo Vondrák, který se místních ptal, jaký by měl být kraj za deset let.

Nejdřív samozřejmě představil vizi, jakou má vedení Moravskoslezského kraje. Podrobnosti programu „Hrajemskrajem“ najdete zde.

Pak byl také čas na otázky. Lidé se ptali třeba na to, jak chce kraj řešit problém nedostatku vody, zda by u řeky Olzy mohla vzniknout místa k odpočinku. Na dotazy kromě hejtmana odpovídala i primátorka Věra Palkovská, která prozradila, že se v Třinci připravují dva taková místa – jedno bude určeno pro rodiny, např. ke grilování, druhé bude spíš pro venčení psů.

Dalším zajímavým tématem byla také doprava a místa k parkování, hovořilo se rovněž o hromadné dopravě a jejím propojení. Lidé se také zajímali, zda má kraj plán, jak zajistit v kraji dostatek lékařů.

Pokud vás téma rozvoje Třince zajímá, určitě se zastavte v knihovně příští středu  s 16 hodin, kdy se můžete zúčastnit debaty „Budoucnost města Třince“.

 

Komentáře