Mezi oceněnými byli také žáci z Třince a Českého Těšína

REGION Moravskoslezský kraj ocenil středoškoláky. Odměňuje je už 17. rokem za úspěchy v krajských, celostátních a mezinárodních kolech soutěží.

Ceny převzali také žáci ze škol z našeho regionu – Lukáš Tomoszek z Gymnázia Třinec a Ondřej Wrzecionko z Gymnázia Josefa Božka z Českého Těšína.

Lukáš Tomoszek bodoval na krajských kolech matematické olympiády a Matematického klokana, ale především vyhrál krajské kolo logické olympiády.

Ondřej Wrzecionko se věnuje programování, kde díky druhému místu v kraji reprezentoval školu i v celostátním kole Soutěže v programování. Zároveň byl členem družstva, které zvítězilo v mezinárodní Orlovské soutěži v informatice. Ve svém volném čase vede kroužek informatiky a robotiky pro mladší žáky gymnázia. Zajímá ho francouzština, o čemž svědčí nejen pěkné 6. místo v krajském kole Soutěže v jazyce francouzském, ale také skutečnost, že je spoluorganizátorem a moderátorem jazykových soutěží.

Ceny mají nejúspěšnějším žákům a týmům středních škol poděkovat a také je motivovat do budoucna.

„Talentovaní a nadaní mladí lidé jsou těmi, kteří budou zanedlouho formovat náš region. Je třeba, aby k Moravskoslezskému kraji cítili sounáležitost a chtěli být jeho součástí. Ocenění, která jsme dnes těmto středoškolákům předali, mohou tento vztah posílit. Je bohužel nešťastným trendem, že ti nejlepší mají tendenci od nás utíkat do hlavního města nebo do zahraničí. Snad se nám to podaří zastavit,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který včera ocenění středoškolákům osobně předal.

Pro poděkování a ceny si přijeli nadaní mladí lidé ze všech částí kraje. Z Rýmařova, Opavy, Karviné, Frýdku- Místku, Třince, Českého Těšína, Ostravy nebo Nového Jičína. Ocenění získali dárky, certifikáty, květiny i poukázky na nákup zboží pro volný čas.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekVěda v knihovně