Miliony investují do sportu a zábavy

TŘINEC V Třinci se mají na co těšit. Město se rozhodlo do výstavby sportovišť a dětských hřišť investovat přes dvacet milionů korun.

Povede se dostat děti ven od počítačů?

Město plánuje doplnit a obnovit herní prvky na veřejných prostranstvích. Děti se mohou těšit na nové herní prvky v Dolní Líštné v parčíku „U Obracaja“, na Kamionce, v Lyžbicích, na Terase a na Sosně.

Do konce letošního roku najdou mezi novými prvky například dvouhoupadla, ptačí hnízdo, trampolíny, trojitý parkur se skluzavkou, dobrodružný most a další atrakce.

Kromě toho další milion a půl investuje do Třince společnost Lidl, která u nás v letošním roce vybuduje na základě výsledků veřejného hlasování Rákosníčkovo hřiště.

Něco také pro dospělé

Investovat se bude nejenom do dětských prvků. Na své si přijdou i dospělí. Dvě novinky zaměřené na pohyb a volnočasové vyžití obohatí také třinecký lesopark.

Fot. Pixabay

Do léta tu vyroste poblíž Slezské krčmy hřiště na pétanque, což je tradiční francouzská hra. Hrají ji dvě 1-3 členná družstva. Cílem je umístit koule nejblíže k „prasátku“, tj. dřevěné kuličce.

Dodatečně se na jedné z pobytových louček se mohou milovníci pohybu těšit na novou lesní posilovnu se 14 cvičebními prvky.

Workoutové hřiště u STaRSu

U každého cvičebního prvku bude osazena informační tabulka s popisem, jak daný prvek využívat.

Své tělo si na čerstvém vzduchu budou moci procvičit jak zdatní sportovci, tak třeba maminky na procházce s dětmi nebo starší lidé.

Nová školní hřiště

Město se také chystá na opravy a modernizace školních hřišť. Většina by se měla dělat o prázdninách, takže školáci si nová hřiště a tělocvičny vyzkoušejí už v příštím školním roce.

Kompletní rekonstrukcí projdou v letošním roce venkovní hřiště u ZŠ Slezská na Terase, u ZŠ Kaštanová na Sosně a úpravy čekají i na areál MŠ a ZŠ s polským jazykem vyučovacím v Oldřichovicích. Školáci se mohou těšit na moderní hřiště s veškerým zázemím pro své sportovní a pohybové aktivity.

Hřiště u ZŠ Slezská se po modernizaci změní na moderní víceúčelovou sportovní plochu, kde nebude chybět kvalitní běžecká dráha, zázemí pro skok do dálky či víceúčelová hrací plocha pro různé druhy sportů. Hřiště dostane po celém obvodu i nové oplocení.

Zmodernizováno bude i venkovní sportoviště u ZŠ Kaštanová. Žáci se mohou těšit na nové víceúčelové hřiště pro míčové hry, běžeckou dráhu, dětské hřiště s lanovou prolézačkou či pohyblivou kladinou. Nebude chybět ani sektor skoku do dálky a odpočinková plocha s posilovacími stroji.

V Oldřichovicích vznikne nové hřiště, doskočiště, přibude výukový altán a nové herní prvky pro nejmladší děti.

 

 

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekZa drogy mu platili i jídlem