Noční klid je důležitější. Minifest musí skončit v deset

TŘINEC Právě dnes začíná léto a s ním i koncerty a festivaly. Třinečtí zastupitelé ale volí noční klid a nepovolili výjimku z vyhlášky pro Minifest. První ročník akce tak musí skončit v deset večer. A jiná  hudební akce tohoto typu pro mladé v Třinci není.

„Záměrem pořadatelů je oživení scény elektronické hudby na Třinecku, jedná se o první ročník,“ popisoval zastupitelům žádost místostarosta Ivo Kaleta.

Pořadatelé chtěli, aby se akce konala do půlnoci. S tím nesouhlasila rada města. Kaleta si vzal na pomoc nález Ústavního soudu. „Veřejný zájem, jakým je nerušený odpočinek v noční době, má být zájmem na udržení místních tradic a na upevňování mezilidských vazeb skrze hlasité noční aktivity převážen toliko ve výjimečných případech,“ řekl Kaleta.

Minifestu by se podle pořadatelů mělo zúčastnit 100 účastníků. „Takže hlasováním vyjádřete sami, jestli si myslíte, že toto je výjimečná akce,“ dokončil svůj projev Kaleta, který si osobně myslí, že se o jedinečnou akci nejedná.

Petr Šiška, který nakonec hlasoval pro to, aby se akce mohla konat do půlnoci, se zajímal, jestli je v Třinci povolená jakákoliv akce pro mládež po 22. hodině. Zastupitelé ve vyhlášce našli pouze letní kino.

„Takže podobný typ akce, který by rušil lidi a nenechal je vyspat, tam není,“ upozorňoval Šiška. I přesto zastupitelé rozhodli, že se noční klid krátit nebude. Akce v deset musí skončit.

Komentáře