Nová výzva pro všechny: Do práce na kole

TŘINEC Třinec se v letošním roce zapojí do celorepublikové květnové kampaně s názvem Do práce na kole, kterou pořádá spolek Auto*Mat. Výzva proběhne v květnu a na soutěžící čekají kromě dobrého pocitu i výhry v podobě hodnotných cen.

– Iniciátoři výzvy chtějí hravou formou motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Cílem tradiční jarní akce není „honit“ kilometry, ale zkusit se v květnu co nejčastěji dopravovat do práce na vlastní pohon – vysvětluje cyklokoordinátor Třince Leszek Gryga.

Do výzvy Do práce na kole se lze zapojit docela snadno. Stačí vytvořit tým o 2-5 lidech a zaregistrovat se od 1. března do 30. dubna 2020 na stránce www.dopracenakole.cz, kde zájemci najdou veškeré další podrobnosti. Účastníci výzvy si po celý květen budou zapisovat své cesty buď v registračním systému, nebo pomocí aplikace a mohou soutěžit v kategoriích pravidelnost týmů a také výkonnost jednotlivců. Na soutěžící čekají kromě dobrého pocitu i výhry v podobě hodnotných cen.

Cyklistická doprava má v Třinci zelenou. – Krok po kroku každoročně zlepšujeme cyklistům podmínky, které jim usnadňují jízdu na kole, ať už to jsou vyhrazené cyklopruhy a cyklostezky, servisní stojany, cyklopumpy, bezpečná úschova kol či nabíječky pro elektrokola. K výzvě Do práce na kole se přidáváme i proto, abychom připomněli lidem výhody pohybu na kole. Navíc podpora cyklodopravy je jednou z cest, jak chceme pomoci životnímu prostředí – dodává primátorka Věra Palkovská.

Komentáře