Oceláři přivezli bod z Plzně

TŘINEC Na ledě extraligového lídra Oceláři prohrávali už o dva góly, přesto nakonec dosáhli na bod. Plzeň je zlomila v prodloužení, sekundu před koncem rozhodl Indrák.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:3 PP

Oceláři nastoupili takřka v plné síle, přesto po dvaceti minutách zaostávali o dvě branky. Sotva Růžička vsítil kontaktní branku, Gulaš vrátil Indiánům dvougólový náskok. Vzápětí snížil na rozdíl jednoho gólu Doudera. Třinečtí hokejisté svého soka výrazně předčili ve střelbě, sedm minut před koncem Růžička druhým zásahem v zápase vynutil svému celku prodloužení. Když už se zdálo, že vítěze určí samostatné nájezdy, Indrák vteřinu před koncem trefil Škodovce tři body.

„Se vstupem do utkání jsme nebyli spokojeni, prohrávali jsme, naše hra nebyla dobrá. Od půlky zápasu jsme odehráli parádní zbytek utkání, sahali jsme po bodech. Těší mě nasazení týmu, i to, že to za stavu 1:3 nevzdal. Cením si, že jsme to dotáhli až do prodloužení, kde jsme měli vyložené šance. Pro nás pak přišla smolná branka v poslední sekundě, kterou dal soupeř,“ konstatoval třinecký trenér Václav Varaďa.

BRANKY A NAHRÁVKY: 4. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák – 34. Růžička (Rákos), 35. Doudera (Marcinko), 53. Růžička (Musil, Rákos). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 009. Třetiny: 2:0, 1:2, 0:1 – 1:0.

PLZEŇ: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Kracík, Gulaš – D. Kindl, Stach, Indrák – Straka, Kratěna, M. Chalupa – Rubner, Preisinger, Hollweg.

TŘINEC: Hamerlík – Krajíček, M. Doudera, Linhart, Musil, Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko, Růžička – Dravecký, Mikulík, Christov – Adamský, Cienciala, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.