Premiér Andrej Babiš v Třinci (fotoreportáž)

TŘINEC Dnes navštívili Třinec premiér v demisi Andrej Babiš a členové vlády. Podívejte se, co viděli, a co už nestihli.

Do Třince delegace přijela autobusem se zhruba 40-minutovým zpožděním. První zastávkou bylo místo, kde ještě loni stál dřevěný gutský kostelík.

V Gutech na premiéra už čekala starostka Věra Palkovská, která ho mj. seznámila se současnou situací výstavby repliky kostela.

Poté se rychle autobusem přemístili do další části Gutů, ke Gutské krčmě.

Zde mu starostka popsala problémy spojené se suchem a výstavbou vodovodu. Poté se všichni vydali ještě podívat na Via Lyžbice.

Další zastávkou měl být státní pozemek u Jablunkovské ulice, který se nedaří převzít městu do vlastnictví. Na premiéra tu čekali  představitelé Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Bohužel se nedočkali. Přímo z Via Lyžbice premiér a členové vlády se vydali do Trisie.

V Trisii na premiéra už čekali v divadelním sálu jeho příznivci. Před tím ještě premiér společně s hejtmanem Ivo Vondrákem absolvovali tiskovou konferenci, na které zhodnotili dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje.

V šatně byly připraveny lístky, na které lidé mohli napsat dotaz pro premiéra, nebo členy vlády.

Před vchodem do divadelního sálu byly nachystány knížky Andreje Babiše. „To je zdarma, můžete si vzít,“ nabízeli pánové u stolu.

V divadelním sále čekali na členy vlády a premiéra lidé všech věkových kategorií.

Setkání vedl Aleš Juchelka.

V publiku nechyběli příznivci hnutí ANO.

Komentáře