Řidiči pozor! Policisté zvýší počet dopravních kontrol

REGION Už příští týden si děti vyzvednou vysvědčení a hodně rodin vyrazí na dovolenou. A to bohužel znamená také zvýšený počet dopravních nehod.

Právě proto už od včerejšího dne do 8. července můžete na cestách potkat více policejních hlídek. Kontroly budou probíhat ve vytipovaných dnech a na vytipovaných stanovištích na území celého Moravskoslezského kraje.

Policisté se zaměří na dodržování povolené rychlosti a způsobu jízdy, technický stav motorových vozidel, telefonování během jízdy. V jejich hledáčku bude také používání bezpečnostních pásů a autosedaček při přepravě dětí.

„Pro naplnění preventivního účelu celé akce se s policejními hlídkami mohou řidiči setkat hlavně na silnicích s vyšší intenzitou dopravy, komunikacích v turisticky vyhledávaných a významných oblastech a v místech, kde ze  zkušeností z předchozích let hrozí větší riziko nehodovosti. Policisté počítají také s tím, že rozmístění hlídek zvolí podle aktuální situace a podle vlastního vyhodnocení dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě,“ uvedla Daniela Vlčková z Krajského ředitelství policie Moravkoslezského kraje.

 

Komentáře