Třinečtí hasiči zachránili tele ze studny

TŘINEC Místo na pastvě skončilo v úzké betonové studni třísetkilogramové tele a samozřejmě nemohlo už ven. K jeho záchraně se připojili dvě třinecké jednotky hasičů (ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Třinci a z SDH Třinec-Guty). A jejich pohotová chytrost a um slavily úspěch.

Událost se odehrála před několika dny v Oldřichovicích. Do studny, která kdysi byla postavena na pasece zhruba 100 metrů od příjezdové cesty, spadlo tele. Protože nohy mělo vmáčklé pod sebou, hasiči nemohli při jeho vyproštění použít tradiční popruhy.

– Po dohodě s majitelkou stáda byl rychle přivolán traktorbagr z nedaleké stavby, který zhruba metr vysokou betonovou skruž v zemi odhrabal, skruž byla opatrně odsunuta, aby nepřekážela v dalším postupu záchrany. Hasiči pak vytáhli tele vlastníma rukama. Kromě několika odřenin nejevilo na první pohled žádné známky újmy na zdraví a vesele odběhlo na pastvu – informoval tiskový mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

Spokojená byla jak matka telete, která doprovázela zásah třineckých hasičů hlasitými projevy, tak velitel zásahu. Pochvaloval si zejména rychlost a aktivní přístup kolegů z jednotky dobrovolných hasičů Třinec-Guty. „Na záchraně telete pracovali i přes své mládí doslova bez dechu,“ poznamenal zkušený profesionální hasič.

A kdo mohl za to, že telátko skončilo ve studni? Dle Petra Kůdely na vině byl otec telete – statný býk (prý 1200 kg živé váhy), který se na začátku tohoto příběhu se šťastným koncem opřel do horní metrové skruže a hravě ji odsunul stranou.

 

 

Komentáře