V Třinci budou mít nový 3D systém

TŘINEC / Návštěvníci třineckého kina Kosmos se můžou těšit na novinku. V sobotu 2. března v 15 hodin se bude poprvé promítat novou 3D promítací technologií. 

Můžete vzít i děti, promítat se bude rodinná animovaná pohádka Jak vycvičit draka 3. Osm let stará 3D promítací technologie bude vyměněná za novou, účinnější, která přinese jasnější obraz a působivější barvy.

„Ke změně 3D projekční technologie jsme se rozhodli především kvůli postupnému slábnutí jasu obrazu. Na začátku letošního roku jsme vyměnili promítací plátno za nové, které má mnohem vyšší světelnou odrazivost. Dalším krokem ke zkvalitnění kinematografického zážitku nyní bude instalace trojrozměrné polarizační projekce a nákup speciálních 3D brýlí,“ hovoří o příčinách inovací ředitelka kina Regina Szpyrcová.

Na diváky čeká ještě jedna novinka. Dosud byli zvykli si 3D brýle půjčovat. Nyní si je budou moci na pokladně zakoupit a opakovaně používat. „Chceme nastavit velmi příjemnou cenu nových 3D brýlí, tak aby ani při jejich zapomenutí doma nebylo divákům zatěžko pořídit si u nás další. Uvažujeme o zaváděcí ceně 20Kč,“ vysvětluje ředitelka.

Komentáře