Včera večer shořel pod Filipkou rozestavěný srub

NÁVSÍ Pět hasičských jednotek zasahovalo včera, tedy ve čtvrtek 13. ledna, v podvečer u požáru rozestavěného srubu v lokalitě pod vrcholem Filipka v Návsí. Škoda je předběžně odhadnuta na čtyři miliony korun. Nikdo nebyl zraněn.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před osmnáctou hodinou. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Třinci a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Návsí, Jablunkov, Bystřice a Milíkov.

Příjezd k zásahu komplikoval špatně sjízdný terén – úzké a zledovatělé lesní cesty si vyžádaly použití sněhových řetězů na hasičské technice. – Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně 10 × 10 metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny. Hasiči zajistili odpojení od přívodu elektrické energie a k likvidaci nasadili dva vodní proudy, ochlazovat museli i přítomnou propanbutanovou láhev – uvedl tiskový mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po patnácti minutách, až do deváté hodiny večer probíhala celková likvidace. S tou musel pomoci přivolaný bagr, který stavbu rozebral, aby se hasiči dostali ke všem ohniskům. Do nočních hodin na požářišti zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka.

Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 4 miliony korun, příčina vzniku je v šetření.  Do nočních hodin na požářišti zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka.

Foto: TZ

Komentáře