Víkend ve znamení 100. výročí

REGION Tento víkend bude probíhat ve znamení oslav 100. výročí založení Československa. Podívejte se, kam se můžete vydat. 

  1. V PÁTEK DO ŠKOLY

V pátek dopoledne (do 12 hodin) můžete navštívit jablunkovskou základní školu, která v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa zve na Den otevřených dveří. Škola pro vás a pro vaše děti připravila zábavné dopoledne nabité hrami, soutěžemi a kvízy.

2. OUTDOOROVÉ FILMY

Na Mezinárodní festival outdoorových filmů zve  Jablunkovské centrum kultury a informací.  První snímky se budou vysílat už v pátek večer v kině Mír. Celou akci zahájí v  17 hodin přednáška Jakuba Vacovského a Artura Ferfeckého na téma „Punk na horách“.

3. LAMPIONOVÝ PRŮVOD

100. výročí vzniku Československa budou v Hrádku slavit už v pátek. 17:00 zasadí společně Strom svobody lokalitě Chodury. Pak se v lampionovém průvodu projdou Hrádkem, který zakončí krátkým posezením na hřišti TJ Sokol. Připraven je také ohňostroj. Očekávat můžete i návštěvu čarodějnic kouzelným pytlem sladkostí. Podrobnosti zde.

4. U STROMU SVOBODY S JUNÁKEM

Slavit budou i skauti v Třinci. Akci Setkání u stromu svobody 1968-2018 pořádá třinecké středisko Junáka – českého skauta. „U stromu svobody si připomeneme 100 let založení republiky a 50 let od zasazení stromu svobody. To vše za účasti skautů, pamětníků vysazení stromů a legionářů,“ zvou pořadatelé. Začátek je v neděli 28.10. v 17 hodin na křižovatce ul. Lidické a Tyršovy.

5. JSME MALÝ NÁROD S VELKOU HISTORIÍ

Ještě zítra v 16 hodin můžete vidět vystoupení dětí ze Základní školy ve Vendryni nazvané „Jsme malý národ s velkou historií“. Děti budou hrát v Czytelni.

6. OSLAVY V MOSTECH

100. výročí vzniku Československa si připomenou také v Mostech u Jablunkova. V neděli v 9.30 se setkají u památníku T. G. Masaryka. Pak se ve společném průvodu vydají k Dřevěnce na Fojství. Tam bude v 10 hodin mše svatá celebrovaná společně farářem P. Mgr Štěpánem Klockem z Římskokatolické farnosti Mosty u Jablunkova a P. ThLic. Zdenem Pupíkem Phd, ředitelem Institutu Communio a mluvčím Žilinské diecéze. Po mši svaté budou oslavy pokračovat v Domě PZKO.

7. OSLAVY V JABLUNKOVĚ

V Jablunkově se bude slavit v neděli odpoledne. Vše začíná v 15 hodin u pamětní desky TGM u radnice. Na programu je sázení stromu, vypouštění holubic míru a také např. odhalení plastiky. Poté se všichni přesunou do sálu na radnici, kde bude koncert klasické hudby v podání Beaty Kantor. Pak se můžete těšit na komentovanou dobovou módní přehlídku.

 

 

Komentáře