Vyzkoušejte si, jak se žije nevidomým

TŘINEC V Třinecké knihovně si můžete příští pátek a sobotu vyzkoušet, jak se žije nevidomým. Bude zde totiž k vidění interaktivní výstava s názvem „Nevidomý byt“.

„Průvodce nás provede celým „bytem“, vyzkoušíme si, jak si nevidomí odkládají oblečení, „koukají na televizi“, jak pracují u počítače či chystají peníze na nákup a sladí si čaj. K vidění budou i zařízení a předměty, které nevidomí v běžném životě používají a budeme mít možnost zahrát si deskové hry vhodné pro nevidomé a slabozraké“, shrnula v krátkosti program organizátorka akce Miroslava Vápeníková.

Výstava je součástí festivalu Dny umění nevidomých ve Slezsku, který pořádá Knihovna Třinec ve spolupráci s místní pobočkou Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v ČR.

Festival, na kterém se představí nadaní zrakově postižení umělci, začne v sobotu 21. 4. jazzově laděným koncertem filmových melodií a hitů 60. let v podání Barbory Mirgové a Ráchel Skleničkové.

Ve čtvrtek 26. 4. se mohou návštěvníci těšit na film „Jmenuji se Hladový Bizon“, jehož hlavní hrdina, nevidomý Jan (říkající si Hladový Bizon), se vydá z Moravy do rezervace indiánů v Novém Mexiku za medicinmanem kmene Navahů, aby u něj podstoupil ozdravný rituál. Po promítnutí filmu bude následovat beseda s hlavními protagonisty snímku, manžely Pavlíčkovými.

Komentáře