Vzpěrači Gorný a Gorzolková přivezli z MČR stříbro

TŘINEC Se stříbrnými medailemi se vrátili z republikového šampionátu v Praze třinečtí vzpěrači Jakub Gorný a jeho přítelkyně Denisa Gorzolková. Další třinecká zástupkyně Renáta Waszutová byla pátá. V celkovém hodnocení klubů skončil Třinec s deseti body jedenáctý.

Devatenáctiletý Jakub Gorný startoval v kategorii mužů do 94 kilogramů. V trhu zvládl 135 kg, v nadhozu 162 kg, v dvojboji si připsal 297 kg, které mu vynesly 338,6394 sinclairových bodů a stříbrnou medaili. Z mistrovského titulu se radoval Petr Sedláček z Bohumína (141 trh, 160 nadhoz, 301 dvojboj, 341,9962 sinclairových bodů).

Dařilo se mi stejně, jako na každém jiném závodě, co jsem v Praze. Prostě bída! Zakončení sezony bylo hrozné. Zvládl jsem základ v trhu, dva pokusy v nadhozu, třetím pokusem jsem útočil na soupeře, co skončil první. Přemístění bylo dobré, ale na prkně mi ujela noha, trochu to se mnou zalomcovalo a spadlo mi to. První místo mi uteklo o chlup,“ vylíčil své vystoupení Gorný.

Osobní maximum třineckého vzpěrače v trhu má hodnotu 145 kg a v nadhozu 170 kg. „Můžu prozradit, že jsem hodně dlouho skrýval zranění ramene. Trápí mě už delší dobu, na závodě před mistrovstvím jsem si zranění obnovil. Podvědomě jsem na rameno myslel. Určitou roli hraje i to, že zatímco v Třinci jsem trénoval jenom odpoledne po škole, v Praze zvládnu osm tréninků během pěti dnů. Chvíli bude trvat, než si tělo na větší zátěž zvykne,“ řekl Gorný.

Čtyřiadvacetiletá třinecká vzpěračka Renáta Waszutová obsadila pátou příčku v soutěži žen do 69 kg. V trhu zaznamenala 57 kg, v nadhozu 70 kg, ve dvojboji 127 kg a připsala si 157,9499 sinclairových bodů.

Osmnáctiletá Denisa Gorzolková startující v kategorii do 75 kg obsadila čtvrtou příčku mezi ženami a stříbrnou mezi ženami do 23 let. V trhu vzepřela 58 kg, v nadhozu 75 kg, což dává 133 kg v dvojboji a 159,9192 sinclairových bodů. Vítězná Eliška Pudivítrová z pražských Bohemians neměla konkurenci (83 kg trh, 97 kg nadhoz), ale ostatní rivalky v dosahu třinecké vzpěračky rozhodně byly.

Natrénováno jsem měla hodně, zakládala jsem o dva kg méně, než jsou mé osobní rekordy v obou disciplínách. Trh byl dobrý – 58kg na třetí pokus – je to můj osobní rekord a další posun vpřed,“ pochvalovala si mladá vzpěračka.

Z nadhozu, své silnější disciplíny, Gorzolková naopak nadšená nebyla. „Základ, čili 75 kg, jsem zvládla s rezervou. Moje kategorie byla napěchovaná ženami, než jsem se dostala ke druhému pokusu, uběhlo minimálně patnáct minut, na což nejsem zvyklá. Na prkno jsem šla vystresovaná, druhý pokus mi neuznali. Ve třetím jsem atakovala osobní rekord – 80 kg. Přemístění bylo dobré, ale na výraz už nebyla hlava tam, kde má být. Zbytečná moje chyba,“ litovala Gorzolková.

Ve dvojboji svěřenkyně Jana Cymorka zdolala 133 kilogramů, což je její nové osobní maximum. „Myslím si, že bych měla být spokojená už jenom proto, že na nejvyšší soutěž u nás, na kterou se dostanou jenom ti nejlepší, jsem se vůbec kvalifikovala. Ke všemu vzpírám teprve rok. Na titul budu chtít zaútočit v příští sezoně,“ předsevzala si nadaná vzpěračka.

Roman

Komentáře