Další víkend je tu. A s ním spousta akcí

REGION Je tu další víkend, který opět nabízí zajímavé akce. 

  1. Na kolečkové brusle

Jezdíte rádi na kolečkových bruslích? Tak si rezervujte sobotní odpoledne. Od 15.30 už potřetí zavřou Jablunkovskou ulici v Třinci a kdo chce, může si zajezdit na in-line bruslích mezi kruhovým objezdem u náměstí TGM až po 4. ZŠ. Nezapomeňte, že musíte mít helmu.

2. Na odpust

W niedziele se weźcie dobre bóty a idźcie na odpust na „chłopskóm góre“ – na Kozubowóm. O 9. bedóm słóżyli msze po czesku, potym o 11. po polsku. Gdo mo natrenowane, może na wyrch aj lecieć na zawody. A rozpust bedzie na Dołku w Koszarziskach, kaj pozywajóm fajermani.

3. Dřevařská soutěž

U hotelu Grůň v Mostech u Jablunkowa budou o víkendu opět k vidění řezbáři. Tentokrát budou tvořit na téma „Pastevectví, zvířata, lavičky“. Zahájení soutěže je naplánováno na sobotu 8. hodin.

4. Letní kino

V neděli od 20. hodin budou promítat v Písečné na Výletišti. Podívat se můžete na film „Bajkeři“. O čem je film režiséra Martina Koppa? Hlavními postavami filmu jsou nevlastní bratři Jáchym a David, kteří společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet.

5. Zatmění slunce

Když si pospíšíte, ještě stihnete pozorování úplného zatmění Měsíce na Javorovém vrchu. Vstup na akci je zdarma a koná se za jasné a polojasné oblohy. Pozorováním nás provede hvězdář Hvězdárny Mikuláše Koperníka v Třinci, pan Vodecký, a k dispozici bude hvězdářský dalekohled. Začátek je ve 20.40.

6. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Już nie możecie się doczekać na Gorolski Święto? Wybierzcie się do Wisły, gdzie w sobotę rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej. W Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny wystąpią w sobotę od godz. 17. zespoły WISŁA z Wisły, PILSKO z Żywca, CZANTORIA z Ustronia, MIETNIOWIACY z Mietniowa, WILAMOWICE z Wilamowic, AL-AZHAR KELAPA GADING z Dżakarty (Indonezja). W niedzielę, oprócz zespołów z Polski, będziecie wieczorem mogli podziwiać też zespół z Japonii.

7. Ligotský Jarmark

V sobotu se v Komorní Lhotce za kulturním domem bude konat Ligotský Jarmark. K vidění budou vystoupení folklorních souborů, zahraje např. Jablunkovanka, František Nedvěd nebo Vladimír Hron, akce začíná v 11. hodin.

8. Fotbalové utkání Třinec versus Prostějov

Fotbalisté Třince i letos chtějí patřit mezi nejlepší druholigové celky. V premiéře v Českých Budějovicích sahali po bodu, vinou dvou branek v závěru prohráli 3:1. Na praví úvodní zaváhání a poradí si s nováčkem z Prostějova? Domácí premiéra Třince se uskuteční v sobotu od 10.15 na Hřišti Rudolfa Labaje.

 

Komentáře