Horor v Neborech, lidem praskají domy

dav

NEBORY Většina se z nového obchvatu opravdu těší. Velká část dopravy se totiž přesunula tam, lidé se z práce dostanou domů dřív. Jsou ale i takoví, kterým otevření obchvatu udělalo ze života peklo.

Problémy mají všichni, kteří bydlí v Neborech mezi výjezdem z obchvatu a bývalou restaurací u Bobka.

Jelikož není postavený třetí úsek cesty, kamiony jedou na Ropici. Stejně tak je v opačném směru.

Lidem, kteří bydlí přímo u té cesty, začínají praskat baráky. „Jelikož bydlím sedm metrů od silnice, začíná mi praskat chalupa. Vždyť tam za chvíli můžou být takové praskliny, že mě z domu vystěhují,“ obává se místní. Kromě toho se zvedla také hladina hluku.

Lidem, kteří bydlí přímo u té cesty, začínají praskat baráky. Zvedla se také hladina hluku.

Jelikož u bývalé restaurace Bobek není přechod pro chodce, místní mají problém dostat se na druhou stranu cesty. Týká se to hlavně děti, které musí jít na autobusovou zastávku.

Kromě toho si někteří řidiči začali zkracovat cestu, a odbočí ihned u bývalé restaurace, místo jet na křižovatku dole. Cesta, po které jedou, je ale hodně úzká a vede mezi rodinnými domky. „Chodí tam děti, pro které je to hodně nebezpečné,“ rozčilovala se jedna z maminek. Místní tam už dokonce potkali i několik nákladních aut.

Řešení? Zatím jedno – výstavba třetího úseku nové cesty od Nebor po Třanovice. A ten nebude hotový dřív, než za tři roky, protože pořád se řeší majetkoprávní záležitosti, a pokud ty se nevyřeší, stavba nezačne.

Halina

 

Komentáře