Návraty Marka Džupina můžete vidět v radniční minigalerii

TŘINEC Včera byla slavnostní vernisáží zahájena tematická výstava fotografií Marka Džupina s názvem Návraty. Černobílé fotografie vystřídaly předchozí výstavu obrazů výtvarnice Anny Buré a znovu proměnily chodbu třetího patra třineckého magistrátu v malou galerii.

 

Výstava Návraty nás zavede na Hrčavu a přiblíží prostřednictvím umělecky pojatých fotografií běžný život na vesnici spojený s tradičním zemědělstvím. Orba s koněm nebo tahání dřeva z lesa, setí obilí ručně…to vše naši předci vídávali běžně v každé vesnici, na každém políčku.

Vystavené fotografie evokují doby dávno minulé i svým černobílým provedením. „Barvy by v tomto případě zbytečně rozptylovaly pozornost. Černobílá fotografie má svoje kouzlo a u těchto fotek hraje důležitou roli, protože ještě více zdůrazní podstatu snímku a zachytí děj,“ vysvětlil autor fotografií.

„Vystavená umělecká díla kultivují duši a těší nejen zaměstnance, ale určitě udělají radost všem příchozím, kterým zpříjemní vyřizování na úřadě. Někteří lidé k nám dokonce míří už konkrétně za vystavenými obrazy či fotografiemi,“ podotkla primátorka Věra Palkovská.

 

Marek Džupin je členem Fotoklubu Steel Třinec. Často svým objektivem zachycuje krásy našeho regionu a život ve městech a obcích. Spolupracuje s městy a organizacemi na projektech propagace regionů či zviditelnění jejich práce v očích veřejnosti. Jeho fotografie jsou také k vidění v katalozích či kalendářích různých firem, na turistických infotabulích a publikacích o regionu či ve fotobance Těšínského Slezska.

 

 

 

Komentáře