Pejsci mají nové cvičiště

TŘINEC Možná si ještě pamatujete, že na místě, kde teď stojí Výjezdové integrované centrum v Třinci, bylo kdysi cvičiště pro psy. To muselo ustoupit nové investici.

Město tehdy slíbilo kynologům nové centrum. Včera svůj slib splnilo. Prostorný areál pro výcvik psů s veškerým potřebným zázemím mají členové Základní kynologické organizace nově k dispozici  v Třinci na Podlesí.

Investice si vyžádala zhruba 8,2 milionu korun. V areálu se nachází potřebné zázemí jak pro kynology, tak pro jejich zvířecí parťáky. Součástí areálu je správní budova s klubovnou, sociálním zařízením a kotci pro psy.

Členové Základní kynologické organizace Třinec tak mohou v areálu kromě výcviku svých čtyřnohých přátel rovněž pořádat různé vzdělávací akce, semináře, akce pro děti či jiné společenské a kulturní akce sloužící k podpoře kynologie, která má v Třinci více než padesátiletou tradici.

Slavnostního otevření se areál dočkal v neděli za účasti vedení města. „Jsme rádi, že můžeme v naší činnosti pokračovat na novém cvičišti s potřebným zázemím. Věřím, že si k nám díky tomu najdou cestu noví členové a členská základna se nám rozroste. Zájemce srdečně zveme,“ uvedla předsedkyně spolku Iveta Greinerová a dodala, že ZKO Třinec nabízí i kurzy základní poslušnosti a výcvik agility.

Veškeré potřebné informace se zájemci mohou dovědět na webových stránkách ZKO Třinec.

Komentáře