Spoluautor komiksu Svatá Barbora přijede do Třince

TŘINEC Komiks Svatá Barbora od svého vydání sklízí velmi pozitivní ohlasy. V sobotu od 17.00 ho v Knihovně Třinec originálním způsobem představí herci projektu LiStOVáNí – známí divadelní a televizní herci Alan Novotný a Petra Bučková.

Spolu s nimi dorazí i spoluautor knihy, oceňovaný spisovatel Marek Šindelka.

Příběh komiksu Svatá Barbora je vystavěn na skutečných událostech, které se týkaly tzv. Kuřimské kauzy. Děj má několik vrstev, kterými se proplétá hlavní hrdinka příběhu – novinářka Andrea. Komiks je místy napínavý, připomíná thriller nebo detektivku a čtenáře nenechá ani na chvíli vydechnout. Jedná o jeden z nejlepších původních komiksů, které u nás v posledních letech vyšly. Jeho spoluautor Marek Šindelka je držitelem mnoha literární ocenění např. Magnesie Litery nebo Ceny Jiřího Ortena.

„S projektem LiStOVáNí a hercem Lukášem Hejlíkem spolupracujeme už dlouho a jsme rádi, že se nebojí zkoušet nové věci. Překvapivě si tentokrát troufli na komiks a na téma, které není veselé, ale přesto je důležité. A jako vždy to bude opravdu velký zážitek,“ říká Jan Delong z Knihovny Třinec.

 

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekSenior Point mají už i v Třinci
Další článekFajne rano!