Vendryně: Jak se předseda volební komise stane starostou

VEDNRYNĚ Znáte přísloví: „Když se dva perou, třetí se směje.“? Přesně tak skončila včera ve Vendryni volba starosty obce. 

Jak už ve Vendryni bývá zvykem, starostu, místostarostu a členy rady volili zastupitelé tajnou volbou. Což znamená, že si nejdřív vybrali tříčlennou volební komisi, její předsedou byl zvolen Raimund Sikora. A pak každý zastupitel vcházel za plentu, kde si připravil svůj hlas, který nakonec hodil do urny.

V prvním a druhém kole o post starosty bojovali dva lídři vítězných stran – Bohuslav Raszka (Coexistentia) a Ivo Špaček (SNK Vendryně). Ani jednomu se nepovedlo získat nadpoloviční většinu hlasů (9).

Bohuslav Raszka a Ivo Špaček po druhém kole voleb, neúspěšném pro oba.

Do třetího kola už šel pouze Ivo Špaček (SNK Vendryně). Ale ani to nepomohlo, i když se o post ucházel sam, opět nezískal nadpoloviční většinu hlasů. Začalo další, tentokrát delší vyjednávání.

 

Nakonec se SNK Nestraníci rozhodlo navrhnout na pozici starosty Raimunda Sikoru, jednačtyřicetiletého předsedu TJ Vendryně. Tomu se na rozdíl od předchozích kandidátů  povedlo získat většinu hlasů všech zastupitelů.

Místostarostu mu bude dělat dosavadní starosta Bohuslav Raszka. O post v pětičlenné obecní radě se ucházeli Alena Bazgierová, Jana Chlebková, Janusz Ondraszek, David Peprník a Milan Zakřevský. Hlasovalo se v abecedním pořadí.

Dosavadní radní Janě Chlebkové se nepovedlo obhájit svůj post, a jelikož Alena Bazgierová, Janusz Ondraszek a David Peprník získali potřebný počet hlasů, na Milana Zakřevského, bývalého místostarostu, se už nehlasovalo. Ten, i když získal druhý největší počet hlasů v komunální volbách, v radě nebude.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekJablunkov hostil outdoorový festival