Víkend začíná, a s ním i masopust

REGION Tento víkend se určitě nebudete nudit. Podívejte se, kam se můžete vydat.

Hrčavské ostatky

Tam nemůžete chybět. V sobotu od 12. hodin na Hrčavě K mání bude vše, co k masopustu patří, na „zamaštění břucha“ i „potěšení ducha“. Nebude samozřejmě chybět průvod masek. V programu uvidíte FS Górole, FS Svrčinka, FS Ozvena, Vlastu Mudrikovou, Národopisnou skupinu Hrčava, Grupe Mocnego Uderženia. Zahraje DJ Borovička. Program najdete zde.

Plesy nejenom hasičské

Tento víkend máte poslední možnost zúčastnit se plesů, příští středu začíná totiž půst. Plesat budou v sobotu hasiči v Mostech u Jablunkova a v Bukovci. Ostatky také budou slavit na Studeničném. Písečná dokonce zve na maškarní ples.

W piątek będą się bawić na Balu Ostatkowym w Gródku. Na bal zapraszają w sobotę do Piosku i Milikowa-Pasiek. Na tradycyjnej „Śledziówce“ spotkają się też w sobotę w Trzyńcu-Tarasie.

Retro skije

Jeśli se wóm podobajóm stare sporty, tak se przidźcie podziwać w pióntek do Wisły. Tam od 16.00 bedzie Narciarski Bieg Retro. Zawodnicy se weznóm stare skije a nikierzi aji w strojach ludowych bedóm na nich jeździć. Jeśli mocie dóma taki stare skije, tak jich weźcie ze sebóm, a na start uż przidźcie ło jednej, coby se przigłosić a skije dobrze namazać. Wiyncyj se dowiycie tu.

Něco pro cestovatelé

V sobotu se budou ve Visle konat Jarní ozvěny. Je to česko-polský cestovatelský a hudební festival. Určitě bude zajímavá přednáška o Sibiři. Celý program najdete zde.

Komentáře