Výstava zahájila oslavy Bystřice

BYSTŘICE Bystřice si v tomto roce připomíná 600 let od první písemné zmínky o obci. Vernisáž výstavy dětských prací zahájila celou řadu doprovodných akcí, které se budou po celý letošní rok konat. Výstava je ke zhlédnutí v Muzeu a Informačním centru Bystřice.

„Umění je největší radostí, kterou člověk dává sám sobě i druhým. Děkujeme všem tvůrcům, kteří udělali během tvoření radost nejen sobě, ale i nám všem, kteří tu dnes jsou, ale i těm, kteří přijdou do kina, muzea nebo zhlédnout výstavu,“ přivítala všechny přítomné Irena Ondraszek, vedoucí odboru kultury.

Tématem výstavy byla Bystřice. Děti měly za úkol namalovat to, co se jim na vesnici líbí, měly zobrazit, jak ji vidí. Obrazy namalovali žáci obou bystřických škol. V dílech mladých umělců se nejčastěji objevovaly stavby charakteristické pro obec – školy, kostely, obecní úřad. Někteří malovali přírodu, nebo svá oblíbená místa.

 „Dělali jsme na tom celý měsíc, pracovaly všechny třídy. Pojali jsme to jako život v Bystřici. Nejčastějším motivem byla architektura, čili charakteristické budovy v obci, ale tvořili jsme třeba komiks, nebo některé třídy kreslily to, co viděly z oken – krásnou přírodu. Věnovali jsme tomu docela dost času, proto jsem ráda, že všechny práce jsou zde vystavené,“ prozradila Blanka Kowolowská, učitelka ZŠ Bystřice.

Přítomné pozdravil i starosta obce Roman Wróbel, který představil logo. To bude provázet všechny akce obce spojené s výročím Bystřice.

 

 

Komentáře