BAHL: Imperátoři nestačili na Monstery, Hrádek zlomil Mosty

ČESKÝ TĚŠÍN V osmém kole BAHL se dařilo regionálním celkům – Kozubová zdolala Buldoky a Nebory přehrály Czarne Pantery. Neuspěli pouze třinečtí Imperators, nad jejich síly byli Monsters. V derby hokejisté Hrádku přetlačili Mosty.

Buldoci Kozubovou přestříleli, jenomže doplatili na nedisciplinovanost. Sotva odpověděli na vedoucí trefu Blahuta, vítěznou branku Kozubové zaznamenal Szmek.

Hráči Nebor ve vyrovnaném utkání třikrát vedli, Czarne Pantery pokaždé dokázaly odpovědět. Zápas se lámal v závěrečném dějství, Lanc s Piwkem zajistili Neborům dvougólový náskok, který už polští hokejisté nezlikvidovali.

Zvedající se Imperátoři si po třech vítězstvích brousili meče na ostravské Monstery. Střelecky je předčili, přesto do vedení šel takticky hrající soupeř. Třinečtí se snažili o odpověď, avšak na brankáře Lukšíka si nepřišli a navíc v poslední třetině inkasovali další tři branky.

Derby Hrádek versus Mosty mělo od začátku patřičný náboj. Dobře hrající Dynamo favorita střetnutí trápilo, třikrát šlo do vedení, ale Hrádek pokaždé odpověděl a v poslední patnáctiminutovce zásahy Szlaura a Zahradnika strhl vítězství na svou stranu. Hvězdou utkání byl útočník Jakub Pav. Nový lídr kanadského bodování byl u čtyř gólů – první a třetí dal, u druhého a čtvrtého asistoval.

HC BULDOGS HRADIŠTĚ – HC KOZUBOVÁ 1:2

Branky a nahrávky: 35. F. Švarba (F. Ciasnocha) – 1. M. Blahut (D. Haratyk), 36. P. Szmek. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1.

CJTH CZARNE PANTERY – HC NEBORY „B“ 4:5

Branky a nahrávky: 9. M. Szczecina (M. Dudkiewicz), 17. R. Wawrzyczek, 29. M. Dudkiewicz (K. Bryniarski), 44. Z. Półtorak (J. Staněk) – 5. B. Piwko, 12. O. Szuscik, 28. A. Hota (R. Bednarz), 32. L. Lanc (A. Hota), 41. B. Piwko (T. Richter). Třetiny: 1:2, 2:1, 1:2.

HC TORPEDO HAVÍŘOV – HC TECHNICI STŘÍTEŽ 7:3

Branky a nahrávky: 12. T. Čaja (T. Kantor), 14. R. Kraina (R. Heinz), 20. J. Mazur, 21. L. Skotnica (L. Pustějovský), 21. J. Mazur (R. Strnadel), 23. M. Štěbra, 45. M. Štěbra (R. Heinz) – 15. M. Trpišovský, 19. S. Chovaniak, 28. S. Chovaniak. Třetiny: 2:1, 4:2, 1:0.

HC IMPERATORS TŘINEC – MONSTERS 0:4

Branky a nahrávky: 15. M. Karola (M. Klega), 32. O. Chalupa (D. Spěváček), 41. O. Chalupa (T. Koláček), 44. T. Koláček. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:3.

HC HRÁDEK – HC DYNAMO MOSTY 5:3

Branky a nahávky: 10. J. Pav (J. Branczyk), 22. J. Branczyk (J. Pav), 25. J. Pav (J. Lorenzi), 32. M. Szlaur (J. Pav), 35. M. Zahradník (M. Wantulok) – 8. T. Sikora (F. Kowalovski), 21. M. Turek, 23. J. Korabík. Třetiny: 1:1, 2:2, 2:0.

Pořadí BAHL po osmém kole: 1. Torpedo 20, 2. Monsters 20, 3. Kozubová 16, 4. Imperators 15, 5. Hrádek 13, 6. Střítež 13, 7. Nebory „B“ 9, 8. Buldogs 7, 9. Dynamo 4, 10. Czarne Pantery 3.