Czundry, baby a zabawy. Tomanek okrzcił swojóm nowóm ksiónżke

JABLUNKOV V jablunkovském informačním centru – Jacki se ve čtvrtek křtilo. Lídr skupiny Blaf Tomáš Tománek pokřtil svou novou knihu „Czundry, baby a zabawy.“, která je velmi originální a plná zábavy. Kmotry byli Petr Sagitarius a Jewka Trzyńczanka.

Jo je wielki tremista, bo jak gróm z kapelóm, tak sie ta trema podzieli na wszeckich członków kapeli, ale dzisio to je wszecko na mie, tak móm nadzieje, że to nie bedzie żodno ostuda,“ prozradil v zákulisí Tomáš Tománek.

Už sám název napovídá, o čem kniha je. Je to deník mladého kluka, který prožívá své mládí v osmdesátých komunistických létech, jako většina mladých chodí na pivo a hledá svou pravou lásku.

Ksiónżka opowiado o mojich przeżyciach z młodych roków, isto od 20 do 25 roków. Na wojnie jo zacznył spisować moje przeżycia do takigo dziynniczka, kiery smyczym ze sebóm aż do doteraz. A po moji piyrszej ksiónżce „Z bagna nad mroki“ mie pore ludzi wyhecowało, aż napiszym dalszóm ksiónżke. I tóż żech opruszył swoje wspomniynia i doł sie do pisanio, a to je wysledek,“ přivítal všechny přítomné autor nové knížky.

Tomáš Tománek pro přítomné zahrál a zazpíval.

Autory ilustrací jsou Otmar Kantor a Jakub Mrózek.

Otmar Kantor rovněž zahrál a zazpíval.

Když jsem knížku četl, vrátil jsem se do svého mládí, kdy na umakartovém stole v zakouřené hospodě neležely vedle rozpitého piva v kryglu a popelníků plného vajglů iPhone či tablet, do doby, kdy se do rána kecalo „on-line“, hrálo na kytaru, vyprávělo vtipy. Kniha je psána svéráznou tomankovštinou, píše tak, jak mu to slina přinese na jazyk. Protože je takový. Svérázný originál, Tomáš Tománek,“ prozradil o knížce na úvod jeden z kmotrů knihy Petr Sagitarius, který je zároveň autorem úvodního slova.

Pak se knížka pokřtila, jak se sluší a patří.

Následovala autogramiáda….

….a společenské setkání u vina a dobrého jídla.

 

Komentáře