TŘINEC Je tu jaro, silničáři se vracejí dokončit rekonstrukce cest. Tentokrát budou pracovat na silnici mezi Třincem a Českým Těšínem. Začínají už v pondělí.

Rekonstrukce vozovky, která začala na podzim loňského roku, bude pokračovat dalšími úseky. Na řadu přijde i modernizace nevzhledných opěrných zdí naproti vlakovému nádraží v Třinci.

Na cestě se bude pracovat do poloviny října letošního roku. Řidiči musí počítat v té době s komplikacemi. Dojde k omezení silničního provozu. Jezdit se bude v jednom jízdním pruhu, provoz bude řízen kyvadlově semafory.

„S dopravním omezením se řidiči setkají od 12. března před opěrnými zdmi. Při těchto pracích bude silniční provoz veden v obou směrech jízdy v zúžených jízdních pruzích, řidičům bude při průjezdu podél staveniště stanovena nejvyšší dovolená rychlost 30 km/h,“ vysvětluje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třinecké radnice.

Omezení se bude týkat také pěších, kterým bude znemožněn přístup na přechod pro chodce před nádražní budovou. Pro přecházení bude vyhrazeno náhradní místo u autobusové zastávky Třinec, žel. st. ve směru na Český Těšín, které bude označeno piktogramy se symboly chodců.

Halina

Komentáře