8 tipů na víkend

REGION Vypadá to, že by se o víkendu mělo umoudřit počasí. Máme pro vás několik nabídek, jak můžete strávit dny volna.

  1. Slavnosti na hřišti – festyn na boisku

Soutěžíme na všem, co jezdí po poli, aneb traktoriáda trochu jinak – takové je motto akce s názvem Slavnosti na hřišti – festyn na boisku, která se uskuteční tuto sobotu na hřišti v Milíkově. Kromě závodů na traktorech se na hřišti v Milíkově bude ještě konat Olympiáda spolků. Večer bude zpívat Petr Borkovec, Kabát revival a S.T.S.

2. Šance 1648

Zajímá vás historie? Tak v sobotu zamiřte do Mostů u Jablunkova, kde se v pevnosti Velká šance v Jablunkovském průsmyku bude konat akce Šance 1648. Uvidíte posádku Velké šance z let 1647-48, jak vypadal konec 30.války a jak ta válka vlastně začala.  Složení historických účastníků je mezinárodní – přijedou z Polska, Slovenska a Česka.

3. Kosit se nebude

V pátek se měl také konat tradiční přebor v ručním kosení. Bohužel z důvodu nepříznivého počasí a silně podmáčené louky je zítřejší Přebor v ručním kosení zrušen.

4. Za pivem do Nýdku

Máme i nabídku pro milovníky piva. V Nýdku se koná tradiční Bierfest. Kromě nejrůznějších druhů zlatého moku si můžete poslechnout několik kapel – Druhá náhoda, Veselá trojka, U2 Desire (revival band) a Queenie.

5. Historická auta v Jablunkově

V sobotu Marianské náměstí v Jablunkově zaplní historické automobily. Přijedou tady totiž účastníci V Rajdu Retro PRL. Z Visly budou vyjíždět v pravé poledne. Pokud se vám bude líbit retro atmosféra, tak zajeďte do Visly, kde se koná akce Prywatka PRLu. V sobotu večer se můžete skvělé bavit na retro diskotéce. V neděli bude k vidění výstava starých aut a také retro kola.

6. Slezský dřevorubec

Už poosmé se ve Vendryni utkají nejlepší slezští dřevorubci. Čekají na ně zajímavé disciplíny, jako např. výměna řetězů, kácení na přesnost, odvětvování. Součástí akce budou také disciplíny pro veřejnost: sekerou na přesnost o pohár starosty, zatloukání hřebíků a disciplíny pro celou rodinu. Akce začíná v neděli ráno v 10 hodin ve Vendryňském parku.

7. Letní kino

Tentokrát na promítání pod širým nebem zvou do Hrádku. V zahradě Centra volného času se v neděli ve 21 hodin bude promítat film „Špunti na vodě“.

8. Blaf na minigolfu

Máte rádi Blaf? Tak si rezervujte páteční večer. V 18 hodin bude tato kapela hrát v Třinci v rámci Třineckého kulturního léta. Koncert se bude konat v areálu minigolfu, vedle koupaliště.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekJak tráví prázdniny?