Už příští týden začne zápis ke studiu na Univerzitě třetího věku

TŘINEC Zájem seniorů o Univerzitu třetího věku je opravdu velký. Na to, kdy začne zápis k dalšímu, už devátému běhu univerzity, se ptají desítky osob. Máme pro ně odpověď.

Třinečtí zájemci, kteří jsou i ve zralém věku připraveni přijímat nové informace a rozšiřovat své obzory, se tak mohou  těšit na další poutavé přednášky v podání akademiků Ostravské univerzity už od dubna. První přednáška, při níž studenti zároveň složí imatrikulační slib, se uskuteční v úterý 2. dubna 2019 ve společenském sále Kulturního domu Trisia.

V prvním semestru na posluchače čekají přednášky zaměřené na světové dějiny, ale v plánu je i téma Malé ohlédnutí za důsledky výchovy či přednášky na téma ekonomika a právo. Dvouleté studium univerzity třetího věku bude i tentokrát rozděleno do čtyř semestrů, přičemž v každém semestru bude na studenty čekat šest přednášek.

Zápis ke studiu univerzity třetího věku bude probíhat od pondělí 4. února 2019. „Vzhledem k očekávanému velkému zájmu je třeba si přihlášky vyzvednout a vyplnit osobně na magistrátu města, kancelář č. 302 (sekretariát primátorky),“ uvádí Iveta Stoszková, u které také můžete získat podrobnější informace  na tel. 558 306 106.

 

Komentáře