V noci hasiči bojovali s požárem penzionu Hlušec v Písku

PÍSEK  12 jednotek hasičů bojovalo v noci s požárem penzionu v Písku. Plameny napáchaly škodu, která je odhadována na 20 milionů korun.

O požáru byli hasiči informováni včera pět minut před půl osmou večer. K zásahu bylo vysláno celkem dvanáct hasičských jednotek – profesionální ze stanic HZS MSK Třinec, Nošovice, Frýdek-Místek a Ostrava-Zábřeh, dobrovolné pak z obcí Písek, Jablunkov, Bukovec, Mosty u Jablunkova, Milíkov, Nýdek, Horní Lomná a Třinec – Guty.

„Při příjezdu prvních jednotek na místo zásahu byla střecha dvoupodlažního objektu o půdorysu přibližně 20×40 metrů zasažena plameny, hořelo rovněž v podkroví. V penzionu nebyl naštěstí nikdo ubytován, tři zaměstnanci jej sami opustili ještě před příjezdem hasičských jednotek. Nikdo z nich neutrpěl žádná zranění,“ upřesnil Petr Kůdela, tiskový mluvčí hasičů. 

Dodává, že hasiči k zásahu využili mimo jiné i vodu z blízkého bazénu. „Zásah byl vzhledem k rozsahu a vysokým teplotám veden z vnější části objektu a z výškové techniky. Organizována byla rovněž obrana okolních objektů, aby se na ně požár nerozšířil. Celkem bylo nasazeno šest vodních proudů,“ popisuje Kůdela.

Lokalizovat se požár podařilo deset minut před třetí hodinou ranní. Likvidace bude trvat ještě nejméně po dobu nedělního dopoledne.

Příčina vzniku požáru zatím není známa. 

Komentáře