V Třinci testují půjčování aut

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TŘINEC V sobotu v rámci Dne s IZS zahájili v Třinci carsharing, což znamená sdílení aut. Sdílet tam budou elektromobil Zoe.

Jako první si auto vyzkoušeli pracovníci třineckého magistrátu. „Zoe si oblíbili, často ho využívali a díky možnosti bezkontaktního předávání v rámci carsharingu si ho mohli velmi snadno rezervovat dopředu či kdykoli vyzvednout bez předávání klíčků. Vítáme proto možnost, že naši partneři – Autonapůl a Autoset – nyní nabídnou sdílený vůz obyvatelům města, aby si elektromobil mohli také vyzkoušet při svých cestách“,  řekla Věra Palkovská, primátorka Třince.

Autonapůl v současné době nabízí k půjčení 80 automobilů v 10 krajských městech. „Spuštění testovacího provozu v Třinci vnímáme jako test potenciálu carsharingu v dalších městech a díky nasazení plně elektrického vozu také jako náš příspěvek ke kvalitě ovzduší ve městě a okolí,“ vysvětluje Michal Šimoník, ředitel Autonapůl.

Vše probíhá automaticky, auto si můžete objednat například na půl hodiny, nebo i na víkend. Vyzvednete si ho pomoci telefonu kdykoliv, třeba i o půlnoci.

Za jízdu se platí vždy kombinace poplatků za rezervovanou hodinu a za ujeté kilometry během cesty.

Třinecký Renault Zoe zdarma zapůjčila společnost Renault v rámci podpory projektů čisté mobility, díky tomu bude k dispozici za dotované ceny: 90 haléřů za ujetý km a 39,- Kč/hodinu rezervace nebo 468,- Kč za celý den.

 

 

Komentáře