Známe vítěze soutěže Werk Design

TŘINEC / Dnes odpoledne jsme poznali vítěze soutěže Werk Design, kterou u příležitosti 180. výročí vyhlásily Třinecké železárny. Porota rozhodla, že nejlepší práce do soutěže poslali: Michael Rosa, Julia Polok a Dominik Uhlíř.

Soutěž se setkala s velkým zájmem, mladí umělci do 30. let přihlásili 109 konceptů spotřebního předmětu, designového doplňku či uměleckého objektu z ocelových produktů. Podmínky soutěže splnilo pouze 72. Nakonec se do finále probojovalo osm finalistů.

„Vidět naši ocel ve zcela nových a nečekaných kontextech, zejména v uměleckém prostředí je pro nás vždy ohromným překvapením. Mladí lidé dokázali, že ocel, kterou v Třinci vyválcujeme pro různé obory průmyslu, je dostatečně ušlechtilá i pro zvelebení našich domovů. A báječně se k tomu hodí,“ podotýká Jan Czudek, generální ředitel Třineckých železáren.

A které práce se porotcům líbily nejvíc?

Odbornou porotu nejvíce zaujalo pojetí industriálního svítidla nazvaného Industrial beauty mladého tvůrce Michaela Rosy.

 

Jednoduchou multifunkční židli nazvanou Stella navrhla Julia Polok.

Víceúčelový stolek, který ušetří prostor a se rychle promění v servírovací stolek, může být i stolkem nočním, odkládacím, konferenčním, či botníkem a díky své mobilitě může plnit různé funkce i v jiných částech bytu či kanceláře navrhl Dominik Uhlíř

Komentáře