REGION Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí.

  1. Tříkrálový průvod

Rovněž letos projde ulicemi Třince slavnostní Tříkrálový průvod. Kašpar, Melichar a Baltazar na koních se se svým doprovodem vydají v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka směrem k náměstí Svobody, kde se zastaví u kulturního domu Trisia před živým betlémem.

2. VI Koncert kolęd

Chór Gorol zaprasza w sobotę na tradycyjny koncert kolęd do kościoła parafialnego w Jabłonkowie. Wspólnie z Gorolem wystąpi chór szkolny Jabłoneczka. Początek zaplanowano na godz. 16. Dochód z koncertu przekazany zostanie stowarzyszeniu „Nikdy nejsi sám“.

3. Gorolski Bal

Folklorní soubor Górole z Mostů u Jablunkova spolu s MS PZKO zvou v sobotu na 40. ročník Mezinárodní přehlídky lidových kapel a folklorních souborů, po níž následuje tradiční BAL GOROLSKI. Začátek je v 17 hod. Předprodej vstupenek od 15.11.2017 na tel: 601 337 572, 601 337 573, martynkovav@seznam.cz. V neděli pak akce bude pokračovat v hotelu Grůň Posezením u cimbálu.

4. Ping pong na nový rok

Máme také něco pro ty, kteří mají rádi pohyb. MS PZKO a obec Hrádek zvou na Novoroční turnaj ve stolním tenisu. Žáci středních škol a děti si můžou zahrát v restauraci „U Burego” v sobotu, dospělí pak v neděli. Prezentace je od 8 do 8.30 hodin.

5. Sportovní pátek

V pátekve 20 hodin určitě přijďte fandit  do haly STaRS v Třinci, kde budou hrát futsalisté Třince proti FC Démoni Česká Lípa. Z pohledu Třince bojujícího o udržení první ligy le to zápas o všechno. Předtím se stavte v 17 hodin do Werk Areny, kde se Oceláři budou snažit porazit Piráty Chomutova.

6. Literární večer

Máme také něco pro ty, kteří mají rádi literaturu. Do Třince v pátek přijede pár známých tváří a přátel z Ostravy. Honza Nemček přijede do Třince se svou dlouho očekávanou debutovou sbírkou Proluka. Dále se můžete těšit na ostravskou básnířku Kristýnu Svidroňovou a aby toho nebylo málo, celým večer vás budou provázet psychedelické tóny Martina Dytka. Vše začíná v knihovně v 19 hodin.

7. Prezidentská volba

Tato akce je sice až v pondělí 8. ledna, ale škoda by ji bylo nezmínit. V třinecké knihovně se bude debatovat o tom, jaká je budoucnost prezidentské volby. Může matematika pomoci k výsledkům, na kterých se shodneme? O tom se bude debatovat se zástupci projektu Prezident 21 v rámci prezidentského volebního týdne.

 

Komentáře