Domov sv. Alžběty v Jablunkově dostal cenu Makropulos

JABLUNKOV, PRAHA Představitelky Domova sv. Alžběty v Jablunkově – sestra Imelda Bojková a sestra Kamila Svobodová z tamějšího Konventu sester alžbětinek převzaly z rukou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha Cenu Makropulos za péči o seniory.

Slavnostní předávání ceny se uskutečnilo u příležitosti Mezinárodního dne seniorů na Nové scéně Národního divadla. Ocenění uděluje ministr zdravotnictví, společenskou událost pořádá spolek Život 90. Na slavnostní ceremoniál navázalo benefiční baletní představení Slovanský temperament.

„Domov sv. Alžběty v Jablunkově obdržel Cenu Makropulose za poskytování zdravotní, zdravotně sociální a ošetřovatelské péče, která zde dosahuje vysoké kvality ve všech detailech. Vedle toho také za velmi laskavý, avšak současně moderní přístup v péči o seniory,“ uvedl k letošnímu ročníku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Cena Makropulos, inspirovaná divadelní hrou Karla Čapka Věc Makropulos, představuje poselství o snaze všech, kteří se věnují péči o naše zdraví a tím se také významně podílejí nejen na prodloužení nejen délky, ale i na zvýšení kvality lidského života.

 

Komentáře