Když draka bolí hlava. Pohádka se líbila dětem i dospělým

TŘINEC I když pohádka „Když draka bolí hlava“ bude mít svou oficiální premiéru 21. října v Bratislavě a pak 24. října v pražské Lucerně, diváci v Třinci už měli možnost ji vidět. 

Včera se totiž konala v kině Kosmos předpremiéra filmu z dílny Dušana Rapoše a Petra Šišky. Před kinem na diváky čekaly postavy ze snímku – Blivajz a dráček Čmoudík.

Pohádka se točila také v našem regionu, mj. na Hrčavě, v Dolní Lomné nebo ve Vendryni. Předpremiéru si nenechala ujít ani starostka Dolní Lomné Renata Pavlínová.

Do Třince přijela také Zuzana Žáková, která v pohádce hraje krásnou princeznu Adélku. (Během rozhovoru s Petrem Šiškou)

Ředitelka třineckého kina Kosmos nám prozradila, že jsou ještě lístky na další dva předpremiérová promítání – v sobotu a v neděli. Jelikož film ještě není ve finální podobě, diváci mají možnost nahlédnout pod pokličku filmového umění. Dotvářejí se totiž ještě například animace draka.

Premiéru si nenechala ujít ani primátorka Třince Věra Palkovská, která do kina dorazila s vnučkou.

Nakonec ale měla do sálu i jiný, velmi „pohledný“ doprovod 🙂

Petr Šiška a režisér Dušan Rapoš ještě dolaďují poslední scény. „V této oblasti jsem mezi svými. A tak jak jsem klidně tuto pohádku ukázal svojí ženě a dětem, tak to klidně ukážu i vám, protože i vás považuji za svoji rodinu,“  režisér Dušan Rapoš vysvětlil, proč se rozhodl ukázat snímek před dokončením právě v Třinci . „Už za týden budou všechny postavičky oblečené, animace dotažené,“ řekl.

„Budeme rádi, když nám vaše ratolesti prozradí, jestli rozuměly slovenštině v této pohádce. Hlavní postavou je totiž tento dvouhlavý drak, kterého jedna hlava mluví česky a druhá slovensky,“ doplnil Petr Šiška.

Komentáře